Лудогорец загуби тежко с 1:4 от нидерландския колос Аякс в първата среща от

...

Лудогорец загуби тежко от Аякс

Лудогорец загуби тежко с 1:4 от нидерландския колос Аякс в първата среща от плейофите в Лига Европа.

Ганайската звезда на гостите Мохамед Кудус изригна с хеттрик в Разград, разписвайки се в 16-ата, 18-ата и 50-ата минути. В края на първото полувреме гол в българската врата добави и Брайън Броби, който нанесе прецизен изстрел с глава. При 0:4, за " орлите " вкара Оливие Вердон от дузпа в 70-ата минута, предава Спортал.

Полученият резултат отдалечава максимално Лудогорец от групите на Лига Европа преди реванша в Амстердам след седмица. За отбелязване е, че за първи път “зелените ” получават четири гола вкъщи в среща от европейските клубни шампионати. Припомняме, че с успеха над Астана в предишния кръг разградчани към този момент си осигуриха място в груповата фаза на Лига на конференциите.
Източник: petel.bg